Brigáda

Nové Homole – 21.10.2023 jsme udělali další brigádu na vylepšení naší hasičárny a jejího okolí.

Mladší kluci se pustili do rozebírání a úklidu venku stojících překážek, které rozebrali, očistili a uklidili do hasičárny. Venku ponechali pouze dvě bariéry, na kterých budou ještě cvičit. Ty se uklidí, až nebude počasí na venkovní přípravu. Uklidili celý prostor za starou hasičárnou. Vše, co bylo k dalšímu použití, převezli k nové hasičárně a ostatní šlo do sběrného dvora. V 11.00 hodin se začali připravovat na soutěž do Brloha.

Za pomoci plošiny jsme provedli ochranu trámů, které nejsou pod střechou, sedají na ně holubi a dělají nám nepořádek. Všechny venkovní trámy jsou osazeny hroty a sítí. Celé to udělal Václav W.

Když jsme měli plošinu, tak jsme instalovali na hasičárnu i sochu Svatého Foriána – patrona hasičů, kterou vyřezal a daroval hasičům z Nových Homole pan Jiří Bürger.

Provedli jsme vyhloubení děr pro trubky na stožáry. Podloží bylo samý kámen, takže strašná práce.

Ale povedlo se, trubky jsme zabetonovali a upravili okolí.

Nesmím zapomenout i na kompletní úklid celého patra i se schody a poveden byl i úklid celého přízemí (Renata W. a Jiří H.)

Celá tato akce začala v 9.00 a skončili jsme ve 14.00.

Děkuji všem, kteří přišli a pomohli se všemi pracemi.

Jiří Červák